Projekty specjalne

MASTERKLASY | JOANNA KOS-KRAUZE | Obcy przy moim stole

MASTERKLASY | JOANNA KOS-KRAUZE | Obcy przy moim stole


inne warsztaty  

Zapraszamy na warsztaty filmowe z Joanną Kos-Krauze. Podczas spotkań z grupą uczestników będziemy analizować filmy polskie i światowe pod kątem języka opowieści o OBCYM, INNYM oraz o źródłach nietolerancji, nienawiści, rasizmu. 

Warsztaty trwają 6 x po 3,5 h.
Spotkania odbędą się w Domu Spotkań z Historią w następujących terminach w godzinach 16:00-19:30:

15 i 16 października
5 i 6 listopada
3 i 4 grudnia

Spotkanie podsumowujące odbędzie się 17 grudnia o godzinie 17:00 w ramach obchodów 100. rocznicy zabójstwa Gabriela Narutowicza. 

ZAPISY
Aby przystąpić do rekrutacji należy na adres narutowicz@dsh.waw.pl przysłać:

  • imię i nazwisko
  • kilka zdań o motywacjach udziału w masterklasie
  • w temacie maila prosimy wpisać KOS-KRAUZE

Prosimy zapoznać się również z regulaminem warsztatów, wysłanie zgłoszenia oznacza akceptację regulaminu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 października włącznie. Informację o wynikach rekrutacji prześlemy uczestnikom do 13 października.

Maksymalna liczba uczestników to 10 osób. 

Masterklasy są dla osób pełnoletnich. 

 

Joanna Kos-Krauze — reżyserka, scenarzystka i producentka. Współautorka  obsypanych nagrodami „Papuszy”, „Placu Zbawiciela” i „Mojego Nikifora”. Przewodnicząca Związku Zawodowego Reżyserów Polskich w latach 2013-2018, obecne wiceprzewodnicząca. W latach 2006-2013 Przewodnicząca Sekcji Scenarzystów Polskich, członkini Rady Artystycznej Studia Munka-SFP oraz Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Ekspertka PISF, Silesia Film Fund, Gdynia Film Fund i Euroimages. Jej najnowszy film, „Ptaki śpiewają w Kigali”, został nagrodzony na kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych festiwalach, w tym w Karlowych Warach, Chicago, Locarno, Luksemburgu, Kalkucie, Stambule i Gdyni.

 

Masterklasy są częścią obchodów 100. rocznicy zabójstwa Gabriela Narutowicza, które Dom Spotkań z Historią i Miasto Stołeczne Warszawa obchodzą pod hasłem „Niezgoda na Nienawiść”. Więcej o obchodach przeczytasz tutaj.