Program

  • dla rodzin
  • dla dzieci
  • wokół wystaw

Program

Noc Muzeów w Domu Spotkań z Historią

15.05.2021 - 16.05.2021
godzina 12:00 - 02:00

Noc Muzeów w Domu Spotkań z Historią

15.05.2021 - 16.05.2021
godzina 12:00 - 02:00

  • dla rodzin
  • dla dzieci
  • wokół wystaw
dla rodzin dla dzieci wokół wystaw  Noc Muzeów w tak zwanym realu

Po intensywnych działaniach w sieci i jednoczesnym zamknięciu instytucji, w Noc Muzeów zapraszamy do zobaczenia wystawy „Ostrzej widzieć. Fotoreportaże «itd» 1960-1990”. Tworzy ją niemal dwieście zdjęć wybitnych fotoreporterek i fotoreporterów współpracujących z czasopismem studenckim „itd”. Ekspozycję dopełniają oprowadzania audio, które znajdziecie na wszystkich popularnych serwisach streamingowych, jak Spotify, Apple Podcasts czy Podcasty Google. Zachęcamy do stacjonarnych zakupów w księgarni, która będzie otwarta do północy. W przypadku spadku energii czy zwykłej chęci, zapraszamy na kawę i ciastko do kawiarni Karowa 20!

Tego dnia zapraszamy również do udziału w grze miejskiej „Tajemnica jednej fotografii” przygotowanej z myślą o najmłodszych. Włóżcie wygodne buty, weźcie telefony w ręce i rozwiązujcie zagadki. Przemierzając uliczki Mariensztatu i Starego Miasta, poznacie realia życia w odbudowującym się mieście. Wędrówce będą towarzyszyć relacje z Archiwum Historii Mówionej, dzięki którym zetkniecie się ze stolicą taką, jaką zapamiętały ją pierwsi powojenni mieszkańcy i mieszkanki.

Noc Muzeów w tak zwanym onlajnie
Dla osób, które chcą zostać w domu lub nie mogą dotrzeć na wystawę, przygotowaliśmy jej wirtualną wersję, którą opublikujemy lada dzień. Zachęcamy do obejrzenia wstępu kuratorskiego Krzysztofa Wójcika oraz oprowadzań autorstwa Aleksandry Boćkowskiej, Olgi Gitkiewicz, Jacka Hugo-Badera, Angeliki Kuźniak, Cezarego Łazarewicza i Filipa Springera.

Opublikowaliśmy także opowieści o czasopiśmie „itd” i działalności fotoreporterskiej Andrzeja Baturo, Anny Musiałówny oraz Krzysztofa Paweli. Tworzy to obszerny materiał uzupełniający wystawę i opisujący działalność fotoreporterską.