Program

  • inne
  • wokół wystaw

Program

ODWOŁANE | Oprowadzanie po wystawie BARTOSZEWSKI. WIĘCEJ NIŻ PRZYZWOITOŚĆ

20.11.2022
godzina 14:00

ODWOŁANE | Oprowadzanie po wystawie BARTOSZEWSKI. WIĘCEJ NIŻ PRZYZWOITOŚĆ

20.11.2022
godzina 14:00

  • inne
  • wokół wystaw
inne wokół wystaw  

Z przyczyn od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać oprowadzanie po wystawie. Zapraszamy serdecznie na pozostałe wydarzenia w ramach WEEKENDU Z BARTOSZEWSKIM i do samodzielnego oglądania wystawy

*******

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie plenerowej „Bartoszewski. Więcej niż przyzwoitość”, która powstała w ramach obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego ustanowionego przez Radę m.st. Warszawy w 100. rocznicę jego urodzin. Po wystawie oprowadzi Marcin Barcz – kurator wystawy i wieloletni sekretarz Władysława Bartoszewskiego.

📌 Skwer ks. J. Twardowskiego przy Krakowskim PrzedmieściuWystawa powstała w 2015 roku z inicjatywy Kancelarii Premiera i od siedmiu lat jest pokazywana w różnych miastach Polski i Niemiec. W tym roku Dom Spotkań z Historią we współpracy ze Stowarzyszeniem Skwer Władysława Bartoszewskiego przygotował jej nową, plenerową wersję, którą przez trzy tygodnie będzie można oglądać na skwerze ks. Jana Twardowskiego w Warszawie. Autorzy ekspozycji przedstawiają najważniejsze wątki biograficzne oraz główne obszary zainteresowań i aktywności politycznej Władysława Bartoszewskiego. Omówiona została jego działalność konspiracyjna w okupowanej Warszawie, współtworzenie Rady Pomocy Żydom „Żegota”, doświadczenia obozowe i powstańcze oraz ponad sześcioletni pobyt w stalinowskich więzieniach. Na wystawie pojawiają się też wątki dotyczące zaangażowania opozycyjnego i dziennikarskiego, współpracy z Rozgłośnią Polską Radia Wolna Europa i polskimi kręgami emigracyjnymi. Opowieść o życiu Bartoszewskiego jest więc też opowieścią o wolnej Polsce.

Więcej o wystawie →

 

 

***

Wydarzenie jest częścią WEEKENDU Z BARTOSZEWSKIM organizowanego w ramach obchodów Roku Władysława Bartoszewskiego.